23.01.2018 - Haber Türk - "İbrahim Kalın: Bu birlik beraberlik ruhu en büyük gücümüz"

Cemaat Vakıfları, Türkiye Ermenileri Patrikliği ve Türk Yahudi Toplumu'ndan Zeytin Dalı Harekatı'na destek veren açıklamalar yayınladı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, teşekkür etti

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Cemaat Vakıfları, Türkiye Ermenileri Patrikliği ve Türk Yahudi Toplumu ordumuzun ve devletimizin yanında. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu birlik ve beraberlik ruhu en büyük gücümüzdür" dedi.

Türkiye Ermenileri Patrikliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Yeri göğü yaratan Rabbimizin göksel nimetleriyle bereketleneceğimize kalben inanıyoruz. Bu inancımızla, kiliselerimizde yapılan ayinler esnasında her zaman olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekaası, vatanın bütünlüğü, milletimizin birlik ve esenliği için dua etmeye devam edilecektir. Tanrı dualarımızı kabul etsin" ifadeleri kullanıldı.

Cemaat Vakıfları'nın Twitter hesabından yapılan açıklama da "Cemaat Vakıflarımız olarak Silahlı Kuvvetlerimiz’e, Zeytin Dalı Harekatı'nda başarılar temenni eder, bölgemizde ve dünyada sağduyu, barış, yapıcı işbirliği ve huzurun hakim olmasını dileriz" denildi.

Türk Yahudi Toplumu'nun Twitter hesabı bu paylaşımı "Amen" mesajıyla 'retweet' etti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlamasının ardından ülke genelindeki din görevlilerine bir mesaj göndererek, tüm camilerde yatsı ve sabah namazlarında Fetih Suresi'nin okunması ve dualar edilmesi talimatını vermişti. Türkiye genelindeki 90 bin camide söz konusu sınır ötesi harekatın zaferle sonuçlanması için yatsı ve sabah namazlarında dua edilmişti.

Haberi görüntülemek için tıklayınız.