Geleneksel Cemaat Vakıfları İftarı

Yedi cemaatimizin (Rum, Ermeni, Musevi, Süryani, Keldani, Bulgar, Gürcü) işbirliğiyle, her yıl bir cemaatimizin mekansal ev sahipliğinde iftar düzenlemekte, Müslüman dostlarımızla bir araya gelmekteyiz.

Bu yılki Geleneksel Azınlık Vakıfları iftarımız, dönemin Başbakan Yardımcısı Sayın Veysi Kaynak'ın onurlandırması ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Dış İlişkiler Başkanı Dr. Mehmet Mehdi Eker, Ekümenik Patrik Bartholomeos, İstanbul Valisi Vasip Şahin, dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş, Türkiye Musevi Cemaati Hahambaşısı Rav İsak Haleva, Süryani Kadim Cemaati Ruhani Lideri Mor Filüksinos Yusuf Çetin, Türkiye Ermenileri Patrik Kaymakamı Başpiskopos Karekin Bekçiyan, Ermeni Katolik Cemaati Ruhani Lideri Başepiskopos Levon Zekiyan, Latin Katolik Cemaati Ruhani Lideri Episkopos Ruben Tierrablanca, İstanbul Müftüsünü temsilen Müftü Yardımcısı Caner Akdemir, Süryani Katolik Cemaati Ruhanisi Orhan Çanlı, Milletvekillerimiz Ahmet Hamdi Çamlı ve Erol Dora, Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem ve çalışma arkadaşları, cemaat vakıfları başkanları ve temsilcileri, hukukçuları ve basın temsilcilerinin katılımıyla, 22 Haziran günü MAREV’de(Mardinliler Eğitim ve Dayanışma Vakfı) gerçekleşti.

Ev sahibi Süryani Cemaati adına Beyoğlu Süryani Kadim Meryemana Kilisesi Vakfı Başkanı Sait Susin açılış konuşmasını yaptı. Ardından Cemaat Vakıfları Temsilcisi Prof. Dr. Toros Alcan ve Başbakan Yardımcısı Sayın Veysi Kaynak konuşmalarını yaptılar. Ayrıca Sayın Mehdi Eker kısa bir selamlama yapmış olup, her yıl olduğu gibi bu yılda programımız üç dinin (İslam, Hristiyan, Yahudi) görevlilerinin okuduğu şükür dualarıyla son buldu.