Geleneksel Cemaat Vakıfları Bahar Yemeği

Cemaat Vakıfları Temsilciği organizasyonu ve Rum, Ermeni, Yahudi, Süryani, Keldani, Bulgar, Gürcü, Karayim toplumlarının katılımıyla her yıl, Vakıflar Genel ve Bölge Müdürlükleri’nden misafirlerimiz için düzenlediğimiz Bahar Yemeğimize bu yıl Türkiye Hahambaşılığı Vakfı ev sahipliği yaptı. Yemeğimizi Neve Şalom Sinagogu’nda, Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem, Genel Müdür Yardımcıları Burhan Ersoy ve Ali Hürata, Hukuk Baş Müşaviri Oya Erçil ve diğer meclis üyelerinin, Vakıflar İstanbul 1. Ve 2. Bölge Müdür ve Yardımcılarının ve vakıf yöneticilerimizin katılımıyla gerçekleşti.

Yemek öncesi, Cemaat Vakıfları Temsilcisi Moris Levi, davetlilere Türk Musevileri Müzesi’ni bizzat gezdirdi.

Yemekte açılış konuşmasını ev sahibi olarak Türkiye Hahambaşılığı Vakfı ve Türk Yahudi Toplumu Başkanı İshak İbrahimzadeh yaptı. Ardından temsil ettiği tüm vakıflar adına Cemaat Vakıfları Temsilcisi Moris Levi konuştu ve son olarak sözü Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem’e bıraktı.

Sayın Genel Müdür konuşmasının ardından, Prof. Dr. Yorgo İstefanopulos’a hizmetlerinden dolayı Cemaat Vakıfları adına İzzet Keribar’ın bir tablosunu takdim etti.

Cemaat Vakıflarımız, günün anısına Sayın Adnan Ertem’e Süryani el işçiliği olan telkâri bir plaket hediye ettiler.

Yemek esnasında, azınlık basınımız, aynı zamanda Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı olan Adnan Ertem ile her yıl yapılan basın yardımlarıyla ilgili görüşme şansı yakaladı. Halihazırda temsilciliğin koordinasyonuyla görüşülmekte olan konu nihayete erdi ve Jamanak, NorMarmara, Agos ve Apoyevmatini gazetelerimizden başvuruda bulunanlar 200.000 TL yardım aldılar.